Strona główna - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

ABC obowiązków organizacji pozarządowych Księgowość, sprawozdawczość, RODO. Skorzystaj z kursu eduNGO >

O ngo.pl

Portal organizacji pozarządowych NGO.PL to największe źródło wiarygodnych informacji, wiedzy, praktycznych porad i kontaktów dla organizacji społecznych w Polsce. Od 2000 roku informuje o tym, co ważne w pozarządowym świecie, dostarcza wiedzy, jak założyć i prowadzić organizację oraz umożliwia społecznikom informowanie o ich działaniach.

NGO.PL to miejsce przyjazne Twojej organizacji!

Co wyróżnia NGO.PL?

UNIKALNOŚĆ: NGO.PL to jedyne w Polsce tak kompleksowe, użyteczne, bezpłatne źródło informacji, wiedzy i kontaktów oraz narzędzie promocji dla organizacji społecznych. To także miejsce prowadzenia dyskusji, dzielenia się opiniami na ważne społeczne tematy.

SKUTECZNOŚĆ: Od 2000 roku NGO.PL codziennie pomaga działać stowarzyszeniom i fundacjom w całej Polsce. Miesięcznie z treści online korzysta ponad 300 000 użytkowników. Każdego dnia ukazuje się ok. 100 informacji i ogłoszeń. Udzielanych jest ponad 5000 porad rocznie.

ROZPOZNAWALNOŚĆ: znajomość NGO.PL deklaruje 78% organizacji pozarządowych.

Dla kogo jest NGO.PL?

  • dla osób, które zakładają lub prowadzą stowarzyszenie, fundację
  • dla wszystkich zainteresowanych aktywnością obywatelską: liderów, liderek społecznych, wolontariuszy, wolontariuszek, osób zaangażowanych w ruchy nieformalne
  • dla urzędników, urzędniczek, pełnomocników ds. organizacji pozarządowych

Co znajdziesz w serwisach NGO.PL?

Publicystyka

Miejsce spotkania różnych opinii. Tutaj dowiesz się, co w pozarządowej „trawie piszczy”, przeczytasz artykuły, opinie, komentarze, wywiady dotyczące aktywności społecznej, felietony (m.in. Sylwii Chutnik, Ignacego Dudkiewicza). Informacje możesz przeglądać tematycznie, chronologicznie.

Poradnik

Kompendium wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu organizacji. Składa się z 20 działów tematycznych (m.in. księgowość, podatki, status OPP, współpraca z administracją, władze organizacji), w których są omówione formalności i przepisy. Znajdziesz tutaj aktualności prawne, formularze i wzory dokumentów (m.in. do KRS). Jeśli potrzebujesz porady – możesz skontaktować się z doradcami.

Fakty o NGO

Aktualne dane (fakty, liczby) i raporty z badań o organizacjach pozarządowych. Znajdziesz tu najświeższe dane o aktywności obywatelskiej w Polsce.

Fundusze

Kopalnia pieniędzy. W serwisie są dostępne ogłoszenia o konkursach grantowych z całej Polski. Możesz je przeglądać m.in. tematycznie, według terminów naboru.

Szkolenia i wydarzenia

Zbiór zaproszeń na szkolenia (m.in. dotyczące prawa, księgowości, finansowania, promocji, nowych technologii) oraz spotkania, akcje, wydarzenia, konferencje z całej Polski. Możesz je przejrzeć pod kątem tematyki, lokalizacji lub terminu. Możesz także bardzo łatwo zamieścić informację o przedsięwzięciu organizowanym przez Twoją organizację i wypromować swoje działania!

Usługi dla NGO

Dział z ofertami firm, organizacji i innych podmiotów dla stowarzyszeń, fundacji. Ogłaszają się tutaj np. biura rachunkowe, drukarnie, firmy doradcze. Jeśli szukasz wsparcia dla swojej organizacji to odwiedź koniecznie ten serwis. A jeśli Twoja organizacja świadczy usługi dla innych stowarzyszeń i fundacji – opisz je tworząc wizytówkę. Zdobądź nowych klientów!

Ogłoszenia

Serwis z anonsami od i dla organizacji m.in. ogłoszenia dla poszukujących pracy, wolontariatu czy stażu w NGO, a także giełda rzeczy i informacje o lokalach dla organizacji. Możesz przeglądać ogłoszenia z różnych kategorii lub zamieścić anons swojej organizacji.

Spis organizacji

Profile wszystkich stowarzyszeń i fundacji w Polsce. Sprawdź, czy jest tu Twoja organizacja i zaopiekuj się jej profilem.

Wpłacam

Bezpłatne narzędzia do pozyskiwania darowizn on-line dla organizacji. W łatwy sposób zaprojektujesz je i umieścisz na stronie www swojego stowarzyszenia lub fundacji.

Sklep

Praktyczne poradniki dla osób zakładających oraz prowadzących stowarzyszenie lub fundację. Drukowane oraz w formie e-booków. Twoje pozarządowe zakupy wspierają działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl.

Fajnie, prawda? Ale to nie wszystko! NGO.PL to wiele innych możliwości. Zobacz, jak portal się zmienił - obejrzyj film. 

Dowiedz się więcej, jak Ty (i Twoja organizacja) możecie korzystać z NGO.PL!

Powstanie i rozwój NGO.PL

Portal NGO.PL powstał w 2000 roku dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Wspieramy Organizacje Pozarządowe”.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o partnerach portalu.

Administratorem portalu organizacji pozarządowych NGO.PL jest Stowarzyszenie Klon/Jawor.