Strona główna - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie są źródła finansowania działań NGO? Dowiedz się 28.02 o 15.00 na #ngoplLIVE. Dołącz >

O ngo.pl

Portal organizacji pozarządowych NGO.PL to największe źródło wiarygodnych informacji, wiedzy, praktycznych porad i kontaktów dla organizacji społecznych w Polsce. Od 2000 roku informuje o tym, co ważne w pozarządowym świecie, dostarcza wiedzy, jak założyć i prowadzić organizację oraz umożliwia społecznikom informowanie o ich działaniach.

NGO.PL to miejsce przyjazne Twojej organizacji!

Co wyróżnia NGO.PL?

UNIKALNOŚĆ: NGO.PL to jedyne w Polsce tak kompleksowe, użyteczne, bezpłatne źródło informacji, wiedzy i kontaktów oraz narzędzie promocji dla organizacji społecznych. To także miejsce prowadzenia dyskusji, dzielenia się opiniami na ważne społeczne tematy.

SKUTECZNOŚĆ: Od 2000 roku NGO.PL codziennie pomaga działać stowarzyszeniom i fundacjom w całej Polsce. Miesięcznie z treści online korzysta ponad 300 000 użytkowników. Każdego dnia ukazuje się ok. 100 informacji i ogłoszeń. Udzielanych jest ponad 5000 porad rocznie.

ROZPOZNAWALNOŚĆ: znajomość NGO.PL deklaruje 78% organizacji pozarządowych.

Dla kogo jest NGO.PL?

  • dla osób, które zakładają lub prowadzą stowarzyszenie, fundację
  • dla wszystkich zainteresowanych aktywnością obywatelską: liderów, liderek społecznych, wolontariuszy, wolontariuszek, osób zaangażowanych w ruchy nieformalne
  • dla urzędników, urzędniczek, pełnomocników ds. organizacji pozarządowych

Co znajdziesz w serwisach NGO.PL?

Publicystyka

Miejsce spotkania różnych opinii. Tutaj dowiesz się, co w pozarządowej „trawie piszczy”, przeczytasz artykuły, opinie, komentarze, wywiady dotyczące aktywności społecznej, felietony (m.in. Sylwii Chutnik, Ignacego Dudkiewicza). Informacje możesz przeglądać tematycznie, chronologicznie.

Poradnik

Kompendium wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu organizacji. Składa się z 20 działów tematycznych (m.in. księgowość, podatki, status OPP, współpraca z administracją, władze organizacji), w których są omówione formalności i przepisy. Znajdziesz tutaj aktualności prawne, formularze i wzory dokumentów (m.in. do KRS). Jeśli potrzebujesz porady – możesz skontaktować się z doradcami.

Fakty o NGO

Aktualne dane (fakty, liczby) i raporty z badań o organizacjach pozarządowych. Znajdziesz tu najświeższe dane o aktywności obywatelskiej w Polsce.

Fundusze

Kopalnia pieniędzy. W serwisie są dostępne ogłoszenia o konkursach grantowych z całej Polski. Możesz je przeglądać m.in. tematycznie, według terminów naboru.

Szkolenia i wydarzenia

Zbiór zaproszeń na szkolenia (m.in. dotyczące prawa, księgowości, finansowania, promocji, nowych technologii) oraz spotkania, akcje, wydarzenia, konferencje z całej Polski. Możesz je przejrzeć pod kątem tematyki, lokalizacji lub terminu. Możesz także bardzo łatwo zamieścić informację o przedsięwzięciu organizowanym przez Twoją organizację i wypromować swoje działania!

Usługi dla NGO

Dział z ofertami firm, organizacji i innych podmiotów dla stowarzyszeń, fundacji. Ogłaszają się tutaj np. biura rachunkowe, drukarnie, firmy doradcze. Jeśli szukasz wsparcia dla swojej organizacji to odwiedź koniecznie ten serwis. A jeśli Twoja organizacja świadczy usługi dla innych stowarzyszeń i fundacji – opisz je tworząc wizytówkę. Zdobądź nowych klientów!

Ogłoszenia

Serwis z anonsami od i dla organizacji m.in. ogłoszenia dla poszukujących pracy, wolontariatu czy stażu w NGO, a także giełda rzeczy i informacje o lokalach dla organizacji. Możesz przeglądać ogłoszenia z różnych kategorii lub zamieścić anons swojej organizacji.

Spis organizacji

Profile wszystkich stowarzyszeń i fundacji w Polsce. Sprawdź, czy jest tu Twoja organizacja i zaopiekuj się jej profilem.

Wpłacam

Bezpłatne narzędzia do pozyskiwania darowizn on-line dla organizacji. W łatwy sposób zaprojektujesz je i umieścisz na stronie www swojego stowarzyszenia lub fundacji.

Sklep

Praktyczne poradniki dla osób zakładających oraz prowadzących stowarzyszenie lub fundację. Drukowane oraz w formie e-booków. Twoje pozarządowe zakupy wspierają działania statutowe Stowarzyszenia Klon/Jawor i portal ngo.pl.

Fajnie, prawda? Ale to nie wszystko! NGO.PL to wiele innych możliwości. Zobacz, jak portal się zmienił - obejrzyj film. 

Dowiedz się więcej, jak Ty (i Twoja organizacja) możecie korzystać z NGO.PL!

Powstanie i rozwój NGO.PL

Portal NGO.PL powstał w 2000 roku dzięki wsparciu Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach programu „Wspieramy Organizacje Pozarządowe”.

Tutaj znajdziesz więcej informacji o partnerach portalu.

Administratorem portalu organizacji pozarządowych NGO.PL jest Stowarzyszenie Klon/Jawor.