Strona główna - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jakie są źródła finansowania działań NGO? Dowiedz się 28.02 o 15.00 na #ngoplLIVE. Dołącz >

Jak korzystać z ngo.pl?

Bądź na bieżąco! Codziennie czytaj!

Wiemy, jak ważna jest dla Twojej organizacji aktualna i wiarygodna informacja. I że brakuje czasu na przeglądanie, szukanie tych właściwych. Dlatego zbieramy je dla Ciebie w NGO.PL – każdego dnia pojawia się ok. 100 nowych! Aby ułatwić ich przeglądanie, dla Twojej wygody są podzielone na:

👉 serwisy

 • dział Publicystyka to miejsce spotkania różnych opinii; tutaj dowiesz się, co ważnego dzieje się w pozarządowym świecie, przeczytasz wywiady i komentarze, a także  felietony (m.in. Jana Mencwela, Krzysztofa Izdebskiego, Justyny Kościńskiej, Ewy Kamińskiej-Bużałek i wielu innych) oraz sylwetki aktywistów i aktywistek z całej Polski. Informacje przeszukasz chronologicznie, tematycznie bądź według autorów. Zobacz film, w którym pokazujemy, jak korzystać z serwisu Publicystyka!
 • w serwisie Szkolenia i wydarzenia przejrzysz aktualne zaproszenia na szkolenia (dotyczące prawa, księgowości, finansowania, promocji, współpracy z administracją, nowych technologii czy rozwoju zawodowego) oraz wydarzenia (konferencje i spotkania, imprezy i uroczystości, akcje i kampanie) z całej Polski. Możesz wybrać interesującą Cię tematykę, lokalizację lub czas.
 • Ogłoszeniach znajdziesz (i sam, sama dodasz) oferty pracy, stażu, wolontariatu w organizacjach, współpracy partnerskiej oraz giełdę rzeczy i komunikaty o likwidacji organizacji, o naborach do rad, komisji. Zobacz, jak korzystać z serwisu Ogłoszenia!
 • jeśli interesujesz się danymi, to odwiedź dział Fakty o NGO: znajdziesz w nim aktualne dane i raporty z badań organizacji pozarządowych.

👉 wyszukiwarki

Możesz także skorzystać z wyszukiwarki portalu i szukać informacji po lokalizacji, temacie, dziale w portalu. W każdym serwisie znajdziesz również wyszukiwarkę. Zobacz, jak łatwo znaleźć informacje w ngo.pl!

👉 newslettery

Żeby nic Ci nie umknęło, zamów bezpłatny newsletter ngo.pl. Masz do wyboru: najważniejsze informacje (wybrane i polecane przez redakcję), wszystkie informacje (przegląd wszystkich aktualności), informacje warszawskie, informacje o funduszach. Te newslettery wysyłamy w każdy poniedziałek i czwartek. Możesz także zamówić newsletter zawierający praktyczne informacje poradnicze (dostaniesz w poniedziałek) lub ogłoszenia o pracy w organizacjach (codziennie!).  W piątek dostaniesz publicystyczny Magazyn na weekend. Newslettery możesz zamówić TUTAJ.Dowiedz się!

Prowadzenie stowarzyszenia, fundacji to (oczywiście oprócz radości!) wiele formalności i obowiązków prawnych. Dbamy o Ciebie i Twoją organizacjędlatego wszystkie ważne i potrzebne informacje zbieramy, aktualizujemy i zamieszczamy m.in. w serwisie Poradnik.

Poradnik to kompendium wiedzy o zakładaniu i prowadzeniu organizacji: składa się z 20 działów tematycznych (m.in. księgowość, podatki, status OPP, współpraca z administracją, władze organizacji, zatrudnianie i wolontariat, PR, CSR czy RODO), w których są omówione wszystkie niezbędne formalności i przepisy. W Poradniku znajdziesz także aktualności prawne, formularze i wzory dokumentów (m.in. do KRS), a jeśli potrzebujesz indywidualnej porady – możesz skontaktować się z doradcami.

Możesz również zajrzeć do pozarządowego Sklepu i zamówić praktyczne poradniki (wersje drukowane, PDF-y, e-booki) z serii 3w* i ABC III sektora oraz kupić specjalistyczne kursy.

Dodawaj swoje informacje: informuj, zapraszaj, chwal się!

W NGO.PL wiemy, jak potrzebne są działania Twojej organizacji. I dlatego ułatwiamy Ci chwalenie się nimi oraz umożliwiamy dotarcie z informacjami do wielu osób. Samodzielnie możesz zamieścić w NGO.PL m.in.:

 • zaproszenie na wydarzenie, konferencję, spotkanie, akcję lub szkolenie swojej organizacji: ukaże się ono w dziale Szkolenia i Wydarzenia.
 • artykuł (np. wywiad, komentarz) o ważnej dla Ciebie sprawie, problemie, osobie: opublikujemy go w aktualnościach w Publicystyce. Możesz też zabrać głos w trwającej debacie.
 • ogłoszenie o tym, że Twoja organizacja poszukuje pracownika, wolontariusza, komputera, czy też oferuje staż, współpracę przy projekcie – dodaj je do działu Ogłoszenia.
 • ofertę usług: jeśli Twoja organizacja świadczy usługi dla innych stowarzyszeń i fundacji (np. można u Was zamówić catering), to opisz je, stwórz wizytówkę w serwisie Usługi dla NGO i zdobądź nowych klientów.

Jak dodać informację do portalu?

Informację możesz dodać na dwa sposoby:

Formularze dodawania są proste i intuicyjne, a my działamy szybko – dodane aktualności od razu pojawiają się w portalu!

Zarządzaj swoimi informacjami!

Aby łatwiej Ci było zarządzać zaproszeniami, ogłoszeniami, artykułami w ngo.pl, koniecznie załóż konto w serwisie moje.ngo.pl. Wszystko, co dodasz do portalu ngo.pl będzie zebrane w jednym miejscu, dostępne do edycji. Logując się raz, masz dostęp do wszystkich Twoich informacji w ngo.pl!

FILM: Jak założyć konto na moje.ngo.pl?

FILM: Jak dodać informację o szkoleniu, wydarzeniu do ngo.pl?

FILM: Jak korzystać z działu Usługi dla NGO

Szukaj wsparcia, zbieraj darowizny!

NGO.PL zna się na organizacjach, dlatego wiemy, jak ważne są pieniądze (i innego rodzaju wsparcie). Dlatego mamy dla Ciebie:

 • serwis Fundusze – to kopalnia pieniędzy, w której znajdziesz ogłoszenia o konkursach grantowych z całej Polski. Możesz je przeglądać pod kątem lokalizacji, tematu, rodzaju oraz terminu naboru. Za darmo! W korzystaniu z serwisu Fundusze pomoże ci ten film.
 • serwis Usługi dla NGO, w którym publikujemy oferty firm, organizacji i innych podmiotów dedykowane stowarzyszeniom i fundacjom np. księgowe, prawne, informatyczne, promocyjne, graficzne, fundraisingowe, czy doradcze. Swoje oferty zamieszczają tutaj m.in. biura rachunkowe, drukarnie, firmy doradcze. Jak korzystać z serwisu pokazujemy tutaj.
 • Wpłacam – bezpłatne narzędzie do pozyskiwania darowizn on-line dla Twojej organizacji (już nie masz wymówki, że to trudne!)
 • serwis Ogłoszenia, w którym możesz dodać anons o tym, czego potrzebuje Twoja organizacja np. wolontariusza, pracownika, lokalu czy komputera. Zobacz, jak korzystać z serwisu Ogłoszenia!

FILM: Jak szukać informacji o funduszach w ngo.pl?

FILM: Usługi dla i od organizacji. Jak z nich korzystać w ngo.pl?

FILM: Jak korzystać z serwisu Ogłoszenia?

Wyróżnij się!

Jeśli chcesz dotrzeć do większej liczby odbiorców, możesz odpłatnie wyróżnić swoją informację lub skorzystać z reklam. Podczas dodawania zaproszenia, ogłoszenia możesz wybrać opcję „Wyróżnij” i z dostępnych propozycji cenowych wybrać najbardziej Cię interesującą. Dzięki wyróżnianiu szybciej dotrzesz do odbiorców swoich działań. Więcej o reklamach i wyróżnianiu przeczytasz tutaj. 

Możesz również ubiegać się o patronat ngo.pl nad wydarzeniem, przedsięwzięciem swojej organizacji. O zasadach udzielania patronatu przeczytasz tutaj.

Odwiedź też Spis Organizacjiw którym są dane wszystkich stowarzyszeń i fundacji w Polsce. Sprawdź, jakie informacje są tam o Twojej organizacji i zaopiekuj się jej profilem. Aktualizuj dane, dodawaj informacje i promuj swoją działalność!

Ile możliwości!!! Fajnie, prawda?

 I dlatego korzystaj z NGO.PL - najlepiej codziennie (bo to miejsce przyjazne Twojej organizacji)! Zapraszamy Cię serdecznie!

Jeśli chcesz podzielić się z nami opinią, podsunąć jeszcze lepsze rozwiązania lub wyrazić krytykę, napisz do nas: redakcja@portal.ngo.pl.

A jeśli podoba Ci się to, co robimy, to opowiedz o nas innej organizacji; śledź nas w mediach społecznościowych (na Facebooku, Twitterze, LinkedInie, Instagramie i YouTube) , albo wesprzyj nas darowizną i pomóż się rozwijać. Dziękujemy!