Przejdź do treści głównej

Porozumienie, jakiego Cieszyn jeszcze nie widział

autor(ka): Rafał Guzowski
2013-10-10, 14:22
archiwalne
dr hab. Prof. UŚ Ryszard Koziołek – Prorektor ds. Kształcenia i Studentów Uniwersytetu Śląskiego
Na wielu płaszczyznach rozpocznie współpracę Uniwersytet Śląski w Katowicach z PSOUU Koło w Cieszynie.

Sformalizowano dotychczasową współpracę między PSOUU Koło w Cieszynie, a Uniwersytetem Śląskim w Katowicach – Wydziałem Etnologii i Nauk Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie. Zawarte porozumienie w sprawie współpracy naukowo-dydaktycznej obejmuje nie tylko praktyki studenckie, jakie odbywają się w Ośrodku Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczym. Istotą tego porozumienia jest współpraca naukowo-dydaktyczna w zakresie przedsięwzięć realizowanych przez obie strony, a w szczególności wspólnych działań związanych z projektem Centrum Kształcenia i Wymiany Doświadczeń „Ekozofia Niepełnosprawnych”. Współpraca opierać się będzie m. in. na organizacji wspólnych projektów naukowych (badań naukowych w uzgodnionych obszarach, spotkań, narad, konferencji i szkoleń), opracowanie wydawnictw oraz realizację wspólnych programów edukacyjnych w ramach praktyk zawodowych studentów.

Stosowną umowę ze strony Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach podpisał dr hab. Prof. UŚ Ryszard Koziołek, Prorektor ds. Kształcenia i Studentów, a ze strony PSOUU Koło w Cieszynie Anna Wrzecionko, Przewodnicząca Zarządu PSOUU Koło w Cieszynie oraz Urszula Pieczonka, Skarbnik Zarządu PSOUU Koło w Cieszynie.

Warto podkreślić, iż współpraca między PSOUU i Wydziałem Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego trwa od dłuższego czasu. W minionym roku wraz z naukowcami z Wydziału zorganizowana została międzynarodowa, dwudniowa konferencja naukowa, której efektem jest publikacja książkowa (więcej tutaj)

Wiadomość nadesłana przez czytelniczkę/czytelnika portalu www.ngo.pl.

Źródło: Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie
Miejsce: Cieszyn, Adama Mickiewicza 13, 43-400 Cieszyn, woj. śląskie
Data wydarzenia: od 2013-10-10
Organizator:

Polskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Cieszynie

Adres:

Mickiewicza 13, 43-400 Cieszyn, woj. śląskie

Tel.:

338580589

E-mail:

rguzowski@psouu.cieszynski.info

Www:

http://www.psouu.cieszynski.info 

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • osoby z niepełnosprawnościami
  • współpraca z uczelniami