Przejdź do treści głównej

Lublin. Tydzień Edukacji Pozaformalnej i Kulturalnej

autor(ka): Fundacja Teatrikon
2013-09-24, 17:28
archiwalne
Niestandardowe pomysły na nudne lekcje, warsztaty, które pozwalają uczniom nie tylko słuchać, ale też działać oraz spotkania z edukatorami praktykami - w poniedziałek wystartował w Lublinie trzeci Tydzień Edukacji Pozaformalnej i Kulturalnej organizowany przez Fundację Teatrikon.

Podczas Tygodnia Edukacji Pozaformalnej i Kulturalnej 23 – 29 września, przedstawiciele Fundacji Teatrikon udowodniają lubelskim licealistom, że nauka wcale nie musi być nudna. Dzięki pozaformalnym, aktywizującym metodom, takim jak gry, zabawy, czy łamigłówki obowiązkowe lekcje mogą stać się przyjemnością. Szkoły objęte programem to między innymi VI LO, XX LO, XIX LO, XVIII LO, XXIII LO oraz XXVII LO.

- Edukacja pozaformalna odbywa się zgodnie z zasadą: powiedz mi, a zapomnę, pokaż mi, a zapamiętam, pozwól mi wziąć udział, a zrozumiem. Metody stosowane w edukacji pozaformalnej to wszelkiego rodzaju warsztaty, wykonywanie powierzonych zadań i działania praktyczne. Nauka opiera się na praktyce, doświadczeniu i aktywności ucznia. Właśnie taką propozycję przedstawimy lubelskim licealistom i nauczycielom podczas Tygodnia Edukacji Pozaformalnej i Kulturalnej – wyjaśnia Dariusz Figura, prezes Fundacji Teatrikon.

W tegorocznej edycji program zostanie poszerzony o ogólnopolską konferencję na temat edukacji pozaformalnej i kulturalnej. Spotkanie odbędzie się 25 września w siedzibie Telewizji Polskiej w Lublinie. Do udziału w dyskusji zaproszeni są wszyscy pedagodzy i edukatorzy oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się edukacją.

Wśród prelegentów konferencji Tygodnia Edukacji Pozaformalnej i Kulturalnej znajdzie się między innymi Marzena Żylińska, autorka książki „Neurodydaktyka” Swój udział potwierdzili także Tomasz Chudziński, przedstawiciel Fundacji Edukacja Demokratyczna, która we współpracy ze stowarzyszeniem Trampolina zainicjowało otwarcie szkoły demokratycznej w Poznaniu oraz Michał Bobrzyński, dyrektor Katolickiego Gimnazjum i Liceum im. ks. Gostyńskiego w Lublinie.

Patronat honorowy nad całym projektem TEPiK objęli Krzysztof Hetman Marszałek Województwa Lubelskiego oraz Krzysztof Żuk Prezydent Miasta Lublin. Patronat honorowy nad konferencją objął Krzysztof Babisz Kurator Oświaty w Lublinie.

Redakcja portalu www.ngo.pl nie odpowiada za treść zaproszeń.

Źródło: Fundacja Teatrikon
Miejsce: Lublin
Data wydarzenia: od 2013-09-24 do 2013-09-29
Organizator:

Fundacja "Teatrikon"

Adres:

Szpinalskiego 4 lok. 17, 20-860 Lublin, woj. lubelskie

Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!
Wyraź opinię 0 0

Skomentuj

KOMENTARZE

Nie ma żadnych komentarzy

Redakcja www.ngo.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy

  • edukacja
  • kultura
  • młodzież