Łódź. Cisza Przed Burzą
autor(ka):
„Cisza przed Burzą” jest grą miejską, podczas której uczestnicy przeniosą się do Łodzi z roku 1939, gdzie, w okupowanym już mieście, wejdą w samo centrum kwitnącego życia konspiracyjnego. Gra odbędzie się 11 listopada w Łodzi, szczegóły zostaną podane indywidualnie uczestnikom, ze względu na bezpieczeństwo konspiracji.

Organizatorem gry jest Okręg Łódzki Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej, we współpracy z Łódzkim Stowarzyszeniem Inicjatyw Miejskich „Topografie", Fundacją „Projekt Łódź” oraz Fundacją Przestrzeń Wyobraźni. 

Zgłoszenia grup (liczących od 3 do 8 osób) należy wypełniać bezpośrednio na stronie cisza.zhr.pl. Dalsze instrukcje dla zgłoszonych oddziałów nadejdą drogą listu elektronicznego. Wszystkich łodzian zapraszamy na zakończenie gry - o godzinie 15 na Placu Wolności, który na tę okazję nieco zmieni swe oblicze.

Początki łódzkiego podziemia wiązać się będą z ogromem pracy. W nowych realiach trzeba będzie działać ostrożnie, z namysłem, czuwając aby ważne informacje nie przedostały się poza zaufany krąg konspirantów. Najcenniejsza będzie jednak pomysłowość!  Własna inicjatywa, kreatywność, twórcze podejście do problemów, umiejętność szybkiego reagowania – oto, z czym zmierzą się nasi zawodnicy. W pracy konspiracyjnej mogą pomóc uczestnikom Stanisław Sapota i Maria Jasińska. Chcemy odejść od bezrefleksyjnych mechanizmów, z jakimi często mamy do czynienia przy okazji obchodzenia świąt narodowych, i zastąpić je prawdziwymi emocjami, dać Łodzianom możliwość zrozumienia swojej historii przez jej doświadczenie.

Kontakt:
Michał Grelewski 513405633 Krzysztof Wilkowski 663356506

źródło: Organizatorzy
data publikacji: 2009-11-06
Uwaga! Przedruk, kopiowanie, skracanie, wykorzystanie tekstów (lub ich fragmentów) publikowanych w portalu www.ngo.pl w innych mediach lub w innych serwisach internetowych wymaga zgody Redakcji portalu!